Ντιακαμπί στον διαιτητή: "Μου είπε γαμ@$ μαύρε"!

Ντιακαμπί στον διαιτητή: "Μου είπε γαμ@$ μαύρε"! ntzouaniΔευ, 04/05/2021 - 03:11

Ο διαιτητής της πολυσυζητημένης αναμέτρησης ανάμεσα στην Καντίθ και την Βαλένθια, Μεντί Χιμένεθ, έγραψε στο φύλλο αγώνα όσα έγιναν και προκάλεσαν την προσωρινή διακοπή της αναμέτρησης, αλλά και όσα ανέφερε ο Ντιακαμπί για τη ρατσιστική επίθεση που δέχθηκε από τον Καλά.

Το φύλλο αγώνα γράφει:

"Στο 29ο λεπτό διέκοψα το παιχνίδια εξαιτίας διαπληκτισμών των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων. Το νούμερο 12 της Βαλένθια, Μουκτάρ Ντιακαμπί, ο οποίος

διαφωνούσε με έναν αντίπαλο μου είπε: "Με αποκάλεσε 'γαμ@# μαύρε", αναφερόμενος στο νούμερο 16 της Καντίθ, Χουάν Τόρες Ρουίθ. Αυτό το γεγονός δεν έγινε αντιληπτό από οποιοδήποτε μέλος της διαιτητικής ομάδας. ΜΕτά από λίγα λεπτά η Βαλένθια αποφάσισε να αποχωρήσει από το γήπεδο".

ΙΣΠΑΝΙΑ - Primera Division - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Valencia - Ποδόσφαιρο Off Off ntzouani Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ CF Valencia ΙΣΠΑΝΙΑ Ο διαιτητής της πολυσυζητημένης αναμέτρησης ανάμεσα στην Καντίθ και την Βαλένθια, Μεντί Χιμένεθ, έγραψε στο φύλλο αγώνα όσα ανέφερε ο Ντιακαμπί για τη ρατσιστική επίθεση που δέχθηκε από τον Καλά. Article publish on Δευ, 04/05/2021 - 03:11 Article hide updated date On Article is longform Off