Ντάρμσταντ – Χάνσα Ρόστοκ 4-0: Κοιμήθηκε και κατέρρευσε (hls)

Στην φάση του τρίτου λεπτού στο Μερκ Στάντιον σημειώθηκε ένα από τα πιο αστεία γκολ στην ιστορία του Γερμανικού ποδοσφαίρου. Το πέτυχε ο Τιτς αλλά ήταν δώρο του τερματοφύλακα της Χάνσα Ρόστοκ, Μάρκους Κόλκε.

Άφησε την μπάλα μπροστά του για να γεμίσει και αποφάσισε να κοιτάει αλλού για δέκα δευτερόλεπτα, ο Τιτς ήρθε και την έσπρωξε στα δίχτυα για το 1-0. Αλήθεια, αυτό έγινε ο Κόλκε έμοιαζε υπνωτισμένος.

Η συνέχεια ήταν λογικά με το 2-0 να έρχεται φυσιολογικά από τον Μέλεμ (18′) μετά από συνεχόμενα λάθη πανικού της

Χάνσα και αυτό ήταν σκορ ημιχρόνου.

H Χάνσα μπήκε με πάθος και ενέργεια στο δεύτερο ημίχρονο αλλά στην πρώτη φάση δέχτηκε γκολ, από στημένη μπάλα με κεφαλιά του Τιτς (54′) ενώ με πέναλτι ο Κέμπε σημείωσε το τελικό 4-0 (74′).

Ντάρμσταντ (3/4/1/2) : Σούχεν – Τσίμερμαν, Γκιάσουλα (84′ Πφάιφερ), Μούλερ – Μπάντερ, Σνέλχαρντ, Κέμπε (73′ Ρόνσταντ), Χόλαντ (73′ Κάριτς) – Μέλεμ (67′ Βάρμιν) – Μάνου (67′ Βίλχελμσον), Τιτς

Χάνσα Ρόστοκ (3/4/1/2) : Κόλκε – Μαλόουν, Φρέντε, Ρόσμπαχ (70′ Σερφ) – Νάιντχαρτ, Ράιν, Ντρέσελ, Ίνγκελσον (46′ Σούμαχερ) – Τιλ (64′ Ντούλιεβιτς) – Πρέγκερ (64 Μπράιερ), Φερούκ (64′ Χίντερζιερ)