Νότιγχαμ-Γουέστ Μπρομ 4-0: Απροσπέλαστη στο “City Ground” (hls)

Η ομάδα του Στιβ Κούπερ έχει μαζέψει 25 από τους 27 διαθέσιμους βαθμούς στο γήπεδο της στα 9 τελευταία ματς και συνεχίζει την πορεία της προς τα πλέι οφ ανόδου. Οι γηπεδούχοι “καθάρισαν” ουσιαστικά τον αγώνα με το ξεκίνημα του, καθώς στο 17΄ έκανε χέρι μέε΄σα στην περιοχή ο Φέρλονγκ που αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα και με τον Τζόνσον να ευστοχεί από την άσπρη βούλα.

Από κει και πέρα, η Νότιγχαμ έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο και έφτασε στο θριαμβευτικό 4-0 με τα γκολ στο 23΄του Γέιτς, το απίθανο τέρμα του Κόλμπακ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και του Σάριτζ λίγο πριν από το τέλος της αναμέτρησης. Η Γουεστ Μπρομ που ήθελε τέσσερις νίκες στα παιχνίδι που της απέμεναν, δύσκολα πλέον θα προλάβει τα πλέι οφ.