Νόριτς - Λούτον 3-0: Εικοσάρης Πούκι

Νόριτς - Λούτον 3-0: Εικοσάρης Πούκι evlachosΣάβ, 03/06/2021 - 19:11

Η Νόριτς αγχώθηκε για ένα δεκάλεπτο στο εντός έδρας παιχνίδι με την Λούτον. Ο Κόλινς με προβολή είχε δοκάρι για τους φιλοξενούμενους.

Από εκεί και πέρα ανέλαβε ο Πούκι. Με την πρώτη του ευκαιρία σκόραρε στο 12ο λεπτό, έχασε τετ-α-τετ στο 28ο λεπτό, σκόραρε ξανά στο 43ο λεπτό και λίγο έλειψε να πετύχει και το γκολ της χρονιάς στις καθυστερήσεις με τακουνάκι αλλά ο Σλούγκα κράτησε το 2-0.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε μόνο το

γκολ του Κάντγουελ για το 3-0 άξιο αναφοράς.

Η Νόριτς πέτυχε έβδομη συνεχόμενη νίκη, παρέμεινε πρώτη και στο +10 από την δεύτερη θέση και θέλει οκτώ ακόμη νίκες σε έντεκα παιχνίδια για να πανηγυρίσει και μαθηματικά την άνοδο.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Norwich- Ποδόσφαιρο Luton Town - Ποδόσφαιρο Off Off evlachos Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Norwich City ΕΛΛΑΔΑ O Τεέμου Πούκι με δύο γκολ έφτασε τα 20 στην φετινή Championship και οδήγησε την Νόριτς σε νίκη 3-0 απέναντι στην Λούτον. Άλλο ένα ενενηντάλεπτο ο Γιαννούλης. Article publish on Σάβ, 03/06/2021 - 19:11 Article hide updated date Off Article is longform Off