Νιμ - Λοριάν 1-0: Ανάσα παραμονής

Νιμ - Λοριάν 1-0: Ανάσα παραμονήςsdimolitΤετ, 02/24/2021 - 22:03

Ένα πέναλτι του Ριπάρ δύο λεπτά πριν από το τέλος έκρινε το ντέρμπι παραμονής μεταξύ της Νιμ και της Λοριάν στον εξ αναβολής αγώνα της 21ης αγωνιστικής. Οι γηπεδούχοι χρειάστηκαν την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρενό Ριπάρ για να φτάσουν στο 3ο συνεχόμενο τους τρίποντο μετά από τις νίκες με Μπορντό (2-0) και Ντιζόν (0-2). Η Νιμ σε ακόμα ένα παιχνίδι κράτησε ανέπαφη την εστία της και ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη.

Η Νιμ έχει 3ο σερί ματς στην έδρα της και την ερχόμενη αγωνιστική

υποδέχεται τη Ναντ (28/2), ενώ η Λοριάν που υπέστη 2η ήττα στη σειρά υποδέχεται τη Σεντ Ετιέν (28/2).

ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Nimes - Ποδόσφαιρο Lorient - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Olympique Nimes Ένα πέναλτι του Ριπάρ δύο λεπτά πριν από το τέλος έκρινε το ντέρμπι παραμονής μεταξύ της Νιμ και της Λοριάν στον εξ αναβολής αγώνα της 21ης αγωνιστικής. Article publish on Τετ, 02/24/2021 - 22:03 Article hide updated date On Article is longform Off