Νίκη με triple double από τον Γιάννη (photo)

Οι Μιλγουόκι Μπακς επικράτησαν 129-115 των Μπρούκλιν Νετς εντός έδρας, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σημειώνει triple double και να είναι για μια ακόμα φορά, ο μεγάλος πρωταγωνιστής των “ελαφιών”.

Ο διεθνής Έλληνας παίκτης σημείωσε 31 πόντους, μάζεψε δέκα ριμπάουντ και μοίρασε δέκα ασίστ σε 34,20 λεπτά συμμετοχής στην αναμέτρηση. Επίσης, ο Αντετοκούνμπο είχε δυο κλεψίματα και τρία κοψίματα. Ο Κρις Μίντλετον σημείωσε 29 πόντους για τους γηπεδούχους, ενώ
ο Μπρουκ Λόπες σταμάτησε στους 24 πόντους. Ο Μάλκολμ Μπρόγκντον είχε 18 πόντους.

Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, ο Σαμπάζ Νάπιερ είχε 32 πόντους, ενώ ο Κένεθ Φαρίντ σημείωσε double double με 21 πόντους και δέκα ριμπάουντ. Επίσης, ο Ντεμάρ Κάρολ είχε 18 πόντους. Αυτή ήταν η 25η εφετινή νίκη των “ελαφιών” σε σύνολο 35 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο, ενώ τα “δίχτυα” γνώρισαν την 21η εφετινή τους ήττα σε σύνολο 38 αναμετρήσεων.

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίντλετον 29, Αντετοκούνμπο 31, Λόπες 24, Μπρόγκντον 18, Μπλέντσο 6, Μπράουν 5, Ουίλσον 7, Χιλ 6, Σνελ 3

Νετς: Κούρουος 2, Άλεν 8, Χάρις 15, Ντινγουίντι 10, Ντάντλι 3, Κάρολ 18, Πίνσον 6, Νάπιερ 32, Φαρίντ 21