Νίκη με ανατροπή στην πρεμιέρα για την Πλζεν

Υπό το βλέμμα του Πέντρο Μαρτίνς, η Βικτόρια Πλζεν, αντίπαλος του Ολυμπιακού στο δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League επιβλήθηκε εντός έδρας με 3-1 της Σίγκμα Όλομουτς στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Τσεχίας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 34’ χάρη στο πέναλτι του Πλσεκ, ωστόσο το σύνολο του Βρμπα ισοφάρισε προτού φύγει το ημίχρονο, με τον Καγιάμπα στο 40’. Στο 70’ η Σίγκμα Όλομουτς
έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές μετά την αποβολή του Γιούνις με δεύτερη κίτρινη κάρτα και δύο λεπτά αργότερα ο Κόπιτς σημείωσε το 2-1 για να έρθει στις καθυστερήσεις ο Κοβάρικ να διαμορφώσει το τελικό 3-1 υπέρ της Βικτόρια Πλζεν.

Βικτόρια Πλζεν: Χρούσκα, Ρέζνικ, Χέτζα (34' Πέρνιτσα), Μπράμπετς, Λιμπέρσκι, Κροσόβσκι, Κάλβακ, Τσέρμαχ, Καγιάμπα, Κόπιτς (88' Κόβαριτς), Κρμέντσικ (78' Τσόρι)

Σίγκμα Όλομουτς: Ρέιτσλ, Σλάντκι, Μπένες, Στέρμπα, Βέπρεκ (90' Ζρέζμλι), Χούσκα, Γκρέσακ, Πλζεκ, Φάλτα, Γιούνις