Νάπολι-Ρόμα 4-0: Θρίαμβος... για τον Ντιέγκο (vid)

Νάπολι-Ρόμα 4-0: Θρίαμβος... για τον Ντιέγκο (vid)astiliadΚυρ, 11/29/2020 - 23:48

Η Νάπολι κυριάρχησε στο πρώτα 45λεπτο και  με πρωταγωνιστές τους Ινσίνιε, Ζιελίνσκι, Λοσάνο και Μέρτενς δημιούργησε σημαντικές ευκαιρίες.

Ο Ινσίνιε με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 31ο λεπτό βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ και αφιερώνοντας το γκολ στον Ντιέγκο Μαραντόνα παίρνοντας στα χέρια του μια φανέλα με το όνομα του Αργεντινού δείχνοντάς την στη κάμερα

και φιλώντας τη σε αναμέτρηση που ούτως ή άλλως ήταν φορτισμένη στο Σαν Πάολο από τον χαμό του άλλοτε ηγέτη του συλλόγου.

Στην επανάληψη η Νάπολι περίμενε την αντίπαλό της και "χτύπησε" αποτελεσματικά στις αντεπιθέσεις φτάνοντας σε θρίαμβο. Ο Ρουίθ στο 64', ο Μέρτενς στο 81' και ο Πολιτάνο στο 86ο λεπτό σημείωσαν τρία γκολ φτάνοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-0 και υποχρεώνοντας τη Ρόμα στην 2η ήττα της στο εφετινό πρωτάθλημα.

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Napoli - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SSC Napoli ΙΤΑΛΙΑ Νάπολι-Ρόμα: 4-0 (HL) Submitted by osinteli on Δευ, 11/30/2020 - 00:14 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_NAPOLI_ROMA_291120.mp4 ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΙΤΑΛΙΑ Τα στιγμιότυπα του αγώνα Νάπολι-Ρόμα για τη Serie A. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SSC Napoli Napoli - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η Νάπολι θριάμβευσε με 4-0 απέναντι στη Ρόμα στο Σαν Πάολο, με τον Ινσίνιε να σκοράρει και να πανηγυρίζει με φανέλα του Ντιέγκο Μαραντόνα. Article publish on Κυρ, 11/29/2020 - 23:48 Article hide updated date On Article is longform Off