Ν. Φερόε-Λιθουανία 2-1: Επιτέλους νίκη! (hls)

Οι ουραγοί της βαθμολογίας Νησιά Φερόε και Λιθουανία αναμετρήθηκαν για την 3η αγωνιστική του Group 1 της League C για το Nations League.

Μόλις στο 6ο λεπτό ο Τσέρνιχ ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 20′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι ύστερα από την ανατροπή του Μπαράουσκας στον Όλσεν. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ντάβιντσεν, ο οποίος έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Με τη συμπλήρωση του πρώτου 45άλεπτου ο Αντρέασεν

διαμορφώνει το 2-1 για το ημίχρονο για τα Νησιά Φερόε. Στο δεύτερο μέρος οι ισορροπίες παρέμειναν ίδιες και τελικά οι γηπεδούχοι πήραν το πρώτο βαθμολογικό “τρίποντο”, ενώ η Λιθουανία είναι τελευταία χωρίς βαθμούς και κινδυνεύει με τον υποβιβασμό στη League D. Ο Βικίνας Σλίβκας που παίζει στη χώρα μας με τον Απόλλωνα Σμύρνης ήταν βασικός στην αναμέτρηση και αγωνίστηκε σ’ όλο το παιχνίδι.