Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Σέφιλντ και Κάρντιφ (video)

Σέφιλντ Γουένσντεϊ και Κάρντιφ, μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο Στάδιο Χίλσμπορο, σε αναμέτρηση στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής στην Τσάμπιονσιπ.

Παρά το στείρο 0-0, οι δύο ομάδες δημιούργησαν αρκετές φάσεις, αλλά φάνηκαν αναποτελεσματικές στην τελική προσπάθεια. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο η Κάρντιφ, είχε τρεις καλές ευκαιρίες με Χόιλετ, Βίλτσχιτ και Ζοχόρε, αλλά και στις 3 περιπτώσεις αντέδρασε έξονα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχωνΤζόε Γουάιλντσμιθ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, με τον Πορτογάλο Ζοάο, να αποδεικνύεται μοιραίος παίκτης για την ομάδα του, καθώς δεν κατάφερε να σκοράρει στις δύο καλές ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν. Αυτή ήταν η 11η φετινή ισοπαλία για την Σέφιλντ, απομακρύνθηκε κι άλλο από την διακεκαυμένη ζώνη, σε τροχιά ανόδου παραμένει η Κάρντιφ του Νιλ Γουόρνοκ.