Μείωσε στους τρεις από την δεύτερη θέση ο ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ επικράτησε εύκολα με 3-0 του ΑΕ Καραϊσκάκη και μείωσε την διαφορά του από την δεύτερη Παναχαϊκή στους τρεις βαθμούς.

Στους 18 βαθμούς έμεινε η ομάδα από την Άρτα, τέσσερις πάνω από την Βέροια και την επικίνδυνη ζώνη.

Βουό, Κουτσιανικούλης και Μάνος τα γκολ για τους Κρητικούς που καθάρισαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο. Σκόραρε στην επιστροφή του ο Ιβοριανός

Το
1-0 για τους Κρητικούς έγινε μόλις στο 9ο λεπτό με τον Βουό να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 33’ τα πράγματα απλοποιήθηκαν ακόμα περισσότερο για τους γηπεδούχους όταν ο Κουτσιανικούλης έγραψε το 2-0 και κλείδωσε στην ουσία το τρίποντο. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μάνος στο 74ο, σε ένα ματς που ο ΟΦΗ δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης, αλλά ήταν καλύτερος και άκρως αποτελεσματικός.