Μεγάλη ανατροπή με εξαιρετικό Γιάννη (photo)

Οι Μιλγουόκι Μπακς επέστρεψαν στις νίκες, μετά από τέσσερις σερί ήττες, επικρατώντας με ανατροπή των Φιλαδέλφια 76ερς με 118-110. Τα «ελάφια» είχαν βρεθεί ακόμα και με είκοσι πόντους πίσω στο σκορ, όμως κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και να πάρουν μια σημαντική νίκη.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση στο συγκεκριμένο ματς, σημειώνοντας 35 πόντους σε 41,52 λεπτά συμμετοχής. Ο διεθνής Έλληνας παίκτης
έχασε για ένα ριμπάουντ το double double, καθώς είχε εννέα. Επίσης, είχε επτά ασίστ, δυο κλεψίματα, ένα κόψιμο και τέσσερα λάθη. Ο Έρικ Μπλέντσο είχε 22 πόντους για τους νικητές, ενώ στους 13 σταμάτησε ο Τζάμπαρι Πάρκερ.

Από την άλλη πλευρά, ο Ντάριο Σάριτς είχε 25 πόντους για τους 76ερς, ενώ στους 19 έμεινε ο Τζόελ Έμπιντ. Ο Τζέι Τζέι Ρέντικ είχε 17 πόντους για τους φιλοξενούμενους. Αυτή ήταν η 34η εφετινή νίκη των «ελαφιών» σε σύνολο 63 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο, ενώ οι 76ερς γνώρισαν την 28η εφετινή τους ήττα σε 62 ματς.

Οι πόντοι:

Μπακς: Αντετοκούνμπο 35, Μπλέντσο 22, Πάρκερ 13, Ζέλερ 11, Χένσον 11, Μίντλετον 10, Τέρι 9, Σνελ 7

76ερς: Σάριτς 25, Έμπιντ 19, Ρέντικ 17, Σίμονς 12, Μπελινέλι 10, Κόβινγκτον 9, Ιλιασόβα 7, Μακ Κόνελ 6, Λουβάβου Καμπαρό 3, Τζόνσον 2