Με επτά μπαλωθιές γράφει ιστορία ο ΟΦΗ!

Στην κορυφή της Φούτμπολ Λιγκ επέστρεψε ο ΟΦΗ παίζοντας κατά διαστήματα με περίσσια ποδοσφαιρική όρεξη απέναντι στον Παναιγιάλειο!

Ίσως και να είχε αρκετά απωθημένα η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου μετά τις απώλειες στις δύο τελευταίες αγωνιστικές.
Η παράσταση, ουσιαστικά, πήρε το χαρακτήρα που ήθελε η ομάδα της Κρήτης από το γρήγορο γκολ του Κοέλιο μόλις στο 3ο λεπτό.
Ο Ντίνας «ξεκλείδωσε»
την άμυνα των φιλοξενούμενων άλλες δύο φορές, στο 26ο και το 32ο λεπτό.

Από κει και πέρα τα πράγματα συνεχίστηκαν με διαδικαστικό χαρακτήρα για όλους, με εξαίρεση προφανώς κι όπως έδειξε η ιστορία, τον Δημήτρη Μάνο!

Ο 23χρονος φορ του ΟΦΗ το πήρε προσωπικά στο δεύτερο 45λεπτο σημειώνοντας τρία τέρματα (54’, 72’, 73’) φθάνοντας μ’ αυτά τα 22 δικά του στην κατηγορία!
Ενδιάμεσα σκόραρε για 2η φορά στο παιχνίδι ο Κοέλιο και έτσι έγινε αυτό το μεγαλοπρεπές 7-0.

Η 10η συνεχόμενη εντός έδρας νίκη που ήταν και η μεγαλύτερη σε έκταση όλων των εποχών για τη ιστορική ομάδα του Ηρακλείου. Ο ΟΦΗ βρίσκεται μόλις έναν πόντο, πλέον, από την μαθηματική του άνοδο!