Μάτζικ-Μπακς 112-97: Πάλευε μόνος ο Γιάννης (video)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο προσπάθησε μόνος του να οδηγήσει την ομάδα του στη νίκη. Ο Έλληνας παίκτης έκανε double double με 35 πόντους και δέκα ριμπάουντ. Επίσης, είχε επτά ασίστ, τέσσερα κλεψίματα, δυο κοψίματα και έξι λάθη σε 36:39 λεπτά συμμετοχής. Ο Κάμερον Πέιν είχε 14 πόντους και ο Μπόμπι Πορτίς 13. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε δυο ασίστ, ένα κόψιμο και δυο λάθη, σε 9:41 λεπτά συμμετοχής. Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Πάολο Μπανκέρο έκανε double

double με 26 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ. Ο Φραντζ Βάγκνερ σταμάτησε στους 24 πόντους και ο Τζέιλεν Σαγκς στους 20. Ο Μόριτζ Βάγκνερ πρόσθεσε 19 πόντους, για την ομάδα του. Αυτή ήταν η πέμπτη φετινή νίκη για τη «μαγεία» σε εννέα ματς, ενώ τα «ελάφια» γνώρισαν την τέταρτη φετινή τους ήττα σε εννέα ματς, στην κανονική περίοδο του ΝΒΑ. Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης, στο παρακάτω βίντεο.

Οι πόντοι:

Μάτζικ: Φ. Βάγκνερ 24, Μπανκέρο 26, Μπιτάντζε 2, Σαγκς 20, Μπλακ 2, Ινγκλς 5, Άιζακ 10, Άντονι 4, Μ. Βάγκνερ 19

Μπακς: Μίντλετον 10, Γ. Αντετοκούνμπο 35, Μπ. Λόπες 9, Πέιν 14, Κράουντερ 1, Πορτίς 13, Κόναγκτον 3, Μπόσαμπ 5, Τζάκσον 4, Γκριν 3