Ματσάρα και 10 γκολ στο Αστον Βίλα - Νότιγχαμ!

Απίθανο παιχνίδι έγινε στο "Βίλα Παρκ", ανάμεσα στην Άστον Βίλα και τη Νότιγχαμ Φόρεστ, οι οποίες αναδείχθηκαν ισόπαλες με το ...τρελό 5-5, σε ματς για την 19η αγωνιστική της Championship.

Με τέρματα των Γκράμπαν (3') και Καρβάλιο (6'), οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0, οι "Χωριάτες" ισοφάρισαν σε 2-2 με δύο γκολ του Τέιμι Έιμπραχαμ (11' και 14'), ενώ η Φόρεστ προηγήθηκε εκ νέου στο 22' με τον Κας.

Οι Villans ισοφάρισαν ξανά στο 33' με πέναλτι του Έιμπραχαμ, ενώ οι "κόκκινοι" πήραν και πάλι ...κεφάλι στο σκορ με τον Λόλεϊ στο 51ο λεπτό.

Στο 68ο λεπτό αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Τομπίας Φιγκεϊρέδο, στο 71ο λεπτό ο Έιμπραχαμ σημείωσε το τέταρτο γκολ του στο ματς και έκανε το 4-4, ενώ στο 74ο λεπτό ο Ανουάρ Ελ Γαζί έκανε το 5-4 για την Άστον Βίλα.

Όμως η Φόρεστ δεν είχε πει την ...τελευταία της λέξη και στο 82ο λεπτό, ο Λιούις Γκράμπαν διαμόρφωσε το τελικό 5-5!