Μαρίτιμο - Μπενφίκα 1-2: Με χρώμα... ελληνικό

Μαρίτιμο - Μπενφίκα 1-2: Με χρώμα... ελληνικόntzouaniΤρί, 12/01/2020 - 02:50

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Μπενφίκα, επικρατώντας 2-1 της Μαρίτιμο στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Οι "Αετοί" της Λισσαβώνας βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 14ο λεπτό με τον Πίνιο να σκοράρει για τους γηπεδούχους, ωστόσο με τέρματα που πέτυχαν ο Πίτσι στο 34' και ο Έβερτον στο 51' πήραν το "τρίποντο" και ανέβηκαν στην τρίτη θέση του πορτογαλικού πρωταθλήματος με 18 βαθμούς, τέσσερις λιγότερους από την πρωτοπόρο Σπόρτινγκ.

Βασικός

ήταν ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος σε άλλο ένα ματς της Μπενφίκα, ενώ ο Σάμαρης πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι και αγωνίστηκε στα τελευταία 11 λεπτά της αναμέτρησης.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - Primeira Liga - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Benfica - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SL Benfica ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Μπενφίκα, επικρατώντας 2-1 της Μαρίτιμο στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος.  Article publish on Τρί, 12/01/2020 - 02:50 Article hide updated date On Article is longform Off