Μάιντς-Μπάγερν 3-1: Κυρίαρχη και άνετη η Μάιντς

Η Μάιντς ερχόταν από την βαριά ήττα με 5-0 από τη Βόλφσμπουργκ την προηγούμενη αγωνιστική και ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο σκοράροντας δύο φορές με τους Μπούρκαρντ (19′) και Νιακατέ (27′) και έχοντας δύο δοκάρια με τους Μπούρκαρντ στο 2ο και Χακ στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το μόνο που κατάφερε η Μπάγερν σε αυτό το διάστημα ήταν να μειώσει με το 34ο γκολ του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στην εφετινή σεζόν και 20ο σε 23 παιχνίδια με αντι΄παλο τη Μάιντς στη Μπουντεσλίγκα. Μάλιστα κατέγραψε ένα ακόμη ρεκόρ αφού έφτασε τα 18 εκτός έδρας γκολ στη σεζόν στη Μπουντεσλίγκα, αριθμός ρεκόρ για την κατηγορία.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπαρέιρο στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ ο Ονισίβο είχε και τρίτο δοκάρι για τη Μάιντς στο 71ο λεπτό.