Λίβερπουλ-Τουλούζ 5-1: Περίπατος και πρωτιά (highlights)

Οι «κόκκινοι» πήραν προβάδισμα στο 9ο λεπτό με γκολ του Ζότα μετά την ασίστ του Γκόμες.

Ο Νταλινγκα ισοφάρισε στο 16’ απαντώντας άμεσα στο τέρμα των γηπεδούχων όμως η αντίδραση των παικτών του Κλοπ ήταν εξαιρετική.

Πήραν για δεύτερη φορά προβάδισμα με το πρώτο γκολ του Εντό και άνοιξαν τη διαφορά τους από τους Γάλλους με το 3-1 που σημείωσε ο Νούνιες αξιοποιώντας την ασίστ του Νούνιες.

Το 4-1 διαμόρφωσε ο Χράφενμπερχ στο 65ο λεπτό με τους Άγγλους

να ρίχνουν αρκετά τον ρυθμό τους στην επανάληψη όμως να βρίσκουν και πέμπτο γκολ με σκόρερ τον Σαλάχ στις καθυστερήσεις, για το τελικό 5-1.

Η Λίβερπουλ είναι στην κορυφή του ομίλου με 9 βαθμούς, τη στιγμή που η Τουλούζ έμεινε στους 4.

Λίβερπουλ: Κέλεχερ, Τσέιμπερς, Άρνολντ, Γκόμες, Μάτιπ, Εντό, Τζόουνς, Χράφενμπερχ, Ζότα, Νούνιες, Έλιοτ.

Τουλούζ: Ρεστές, Ντέσλερ, Σουάζο, Νικολάισεν, Κόστα, Ντιαρά, Σμιντ, Σιέρο, Κάσερες, Ντένουμ, Νταλίνγκα