Λίβερπουλ-Λούτον 4-1: Νίκησε και περιμένει (highlights)

Ο Γιούργκεν Κλοπ άφησε εκτός αποστολής τους Νούνιες και Σαλάχ ενόψει του τελικού του Λιγκ Καπ τη ερχόμενη Κυριακή με την Τσέλσι. Ο Ντίας ήταν ο ποδοσφαιριστής που επιχείρησε κατά κύριο λόγο να δημιουργήσει προβλήματα στην άμυνα των φιλοξενούμενων, όμως δεν βρήκε στόχο στις καλύτερες ευκαιρίες των “κόκκινων” στο πρώτο ημίχρονο στο 5ο και το 31ο λεπτό.

Η Λούτον πήρε προβάδισμα με γκολ του Ογκμπένε στο 12ο λεπτό και διατήρησε σχετικά εύκολα το υπέρ της σκορ μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου αφού οι παίκτες του Κλοπ φάνηκαν

αρκετά νευρικοί στις αποφάσεις τους μετά το τέρμα των φιλοξενούμενων νωρίς στην αναμέτρηση.

Η εικόνα της Λίβερπουλ ήταν εντελώς διαφοιρετική στην επανάληψη, διάστημα στο οποίο έκανε εξαιρετική εμφάνιση. Ο Φαν Ντάικ ισοφάρισε με κεφαλιά στο 56′ και ο Χάκπο πέτυχε το 2-1 μετά από 125 δευτερόλεπτα.

Το 3-1 των “κόκκινων” σημείωσε ο Ντίας στο 71ο λεπτό και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο εξαιρετικός σε ένα ακόμη παιχνίδι Έλιοτ στο 90λ λεπτό της αναμέτρησης.

Λίβερπουλ-Λούτον 4-1, Νίκησε,liverpoul-louton 4-1, nikise