Λιχτενστάιν-Λετονία 0-2: Με 4×4 ολοταχώς για άνοδο!

Την έκτη της νίκη κόντρα στο Λιχτενστάιν πέτυχε η Λετονία, η οποία επικράτησε 2-0 στο “Ράιν Παρκ Στάντιον“, έκανε το 4χ4 στον Α’ όμιλο της 4ης κατηγορίας και πλέον απέχει μια ανάσα από την άνοδο στην 3η κατηγορία.

Πρωταγωνιστές για τους Λετονούς ο Ουλντρίκις και ο Γκουτκόβσκις. Ο πρώτος “σέρβιρε” και ο δεύτερος “εκτελούσε”. Το 0-1 έγινε στο 20ο λεπτό με ωραίο τελείωμα του επιθετικού της Ρακόβ και το 0-2 στο 28′ μετά από σουτ στο δοκάρι του Ουλντρίκις.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Λετονοί κατέβασαν ταχύτητα, με τους γηπεδούχους να μην είναι ιδιαίτερα επικίνδυνοι αλλά να παλεύουν για ότι καλύτερο μπορούσαν στο παιχνίδι.

Στο 47′ ακυρώθηκε το χατ-τρικ του Γκουστόβσκις καθώς ο Σάβαλνιεκς που έβγαλε τη σέντρα είχε κάνει κοντρόλ με το χέρι.

Η Λετονία έχει 12 βαθμούς, η Μολδαβία 7, η Ανδόρα 4 και το Λιχτενστάιν έμεινε στο μηδέν.