Λεβάντε – Βαγιαδολίδ 2-2 : To ένστικτο επιβίωσης έφερε θέαμα! (HL)

Λεβάντε – Βαγιαδολίδ 2-2 : To ένστικτο επιβίωσης έφερε θέαμα! (HL)antaloΣάβ, 01/23/2021 - 00:06

«Ξύπνησαν» στο δεύτερο ημίχρονο αλλά εν τέλει παρά την μεγάλη προσπαθειά τους δεν έφτασαν στο ποθητό αποτέλεσμα η Λεβάντε και η Ρεάλ Βαγιαδολίδ.

Το τελικό 2-2 κρίνεται μάλλον δίκαιο λαμβάνοντας υπόψη τις συνθήκες του αγώνα.
Οι γηπεδούχοι σε άλλο ένα ματς «πνίγηκαν» στη αστάθειά τους και παρότι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Ντάνι Γκόμες στο 62ο λεπτό, εν τέλει «πληρώνοντας» ξανά τις ανασταλτικές τους ανασφάλειες έφτασαν σε μικρό χρονικό διάστημα

να… τρέξουν πίσω από το σκορ και μετά βίας να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας όταν ο Ρότζερ Μάρτι ισοφάρισε σε 2-2 στο 83ο λεπτό.

Μεσολάβησε, βέβαια, το ένστικτο της επιβίωσης της Βαγιαδολίδ που πάλεψε εξ αρχής για κάτι θετικό στο «Κιουδάδ ντε Βαλένθια» και αυτό το πείσμα έφερε μια μικρή ανατροπή μέσα σε πέντε λεπτά (!) όταν ο Ρούμπεν Αλκαράζ ισοφάρισε στο 73’ και ο Όσκαρ Πλάνο έδωσε προβάδισμα πέντε λεπτά αργότερα δίχως όμως να φύγουν με το απόλυτο της ολικής επιστροφής στο ματς.

Οι δύο ομάδες θα τα ξαναπούν την Τρίτη για το Κύπελλο Ισπανίας! Προς το παρών οι γηπεδούχοι νιώθουν ανακουφισμένοι έτσι όπως κύλησε το ματς ενώ η Βαγιαδολίδ παρέμεινε οριακά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού

ΙΣΠΑΝΙΑ - Primera Division - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Levante - Ποδόσφαιρο Real Valladolid - Ποδόσφαιρο Off Off antalo Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Levante UD ΙΣΠΑΝΙΑ Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν Λεβάντε και Βαγιαδολίδ έπειτα από ένα θεαματικό ξύπνημα των δύο ομάδων στην επανάληψη. Τα γκολ των γηπεδούχων οι Μάρτι (62'), Γκόμες (83') και των φιλοξενούμενων οι Αλκαράζ (73'), Πλάνο (78') Article publish on Σάβ, 01/23/2021 - 00:06 Article hide updated date Off Article is longform Off