ΑΕΚ-Κολοσσός 89-72, με οδηγούς Λάνγκφορντ-Ρογκαβόπουλο (vid)

ΑΕΚ-Κολοσσός 89-72, με οδηγούς Λάνγκφορντ-Ρογκαβόπουλο (vid)ntzouaniΣάβ, 01/02/2021 - 22:32

Ενα ξέσπασμα του Λάνγκφορντ στην επίθεση και η εξαιρετική εμφάνιση του νεαρού Νίκου Ρογκαβόπουλου (12 πόντοι σε λιγότερο από 10 λεπτά συμμετοχής χωρίς άστοχο σουτ) οδήγησαν την ΑΕΚ στη νέα νίκη με 89-72 επί του

Κολοσσού. Η Ενωση πλέον ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-1 και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Κολοσσός που ήταν πίσω με τέσσερις μόλις πόντους στο ημίχρονο (51-47) ξέμεινε από δυνάμεις στο δεύτερο και πλέον με ρεκόρ 3-7 συνεχίζει να βρίσκεται πολύ κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν χωρίς τους τραυματίες Ζήση και Σλότερ, ενώ εκτός Λάνγκφορντ-Ρογκαβόπουλου καταπληκτική αμυντική δουλειά έκανε ο Μορέιρα.

ΑΕΚ: Γιάνκοβιτς 11(1), Χρυσικόπουλος 7(1), Γκίκας 2, Λοτζέσκι 7, Κίνγκσλεϊ 2, Μορέιρα 4(10 ριμπάουντς, 5 ασίστ, 6 κλεψιματα), Λάνγκφορντ 22 (8/8 δίποντα), Ματσιούλις 11(2), Κατσίβελης 6, Μωραϊτης 5(1), Ρογκαβόπουλος 12(1).

ΚΟΛΟΣΣΟΣ: Ξανθόπουλος 9(5 ριμπάουντς, 7 ασίστ), Αρτις 12, Καντέρ 11, Μπιλλής 10, Γκόινς 17, Καμαριανός 1, Λιάπης 3, Αρσενόπουλος, Ζάρα 3, Τούμπα 6.

ΕΛΛΑΔΑ - Basket League - ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΕΚ - Μπάσκετ Κολοσσός - Μπάσκετ Off Off dkaryd Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΕΚ ΕΛΛΑΔΑ Ενα ξέσπασμα του Λάνγκφορντ στην επιθεση και η εξαιρετική εμφάνιση του νεαρού Νίκου Ρογκαβόπουλου (12 πόντοι σε λιγότερο από 10 λεπτά συμμετοχής χωρίς άστοχο σουτ) οδήγησαν την ΑΕΚ στη νέα νίκη με 89-72 επί του Κολοσσού. Article publish on Σάβ, 01/02/2021 - 22:32 Article hide updated date On Article is longform Off