Λαμία: Ισοπαλία 2-2 με τον Εθνικό Άχνας

Την ευκαιρία να δει αρκετά νέα πράγματα από την ομάδα του, είχε ο Μιχάλης Γρηγορίου στο πρώτο φιλικό που έδωσε η Λαμία στο γήπεδο της με τον Εθνικό Άχνας.

Τελικό σκορ 2-2 με χαρακτηριστικό ότι και τα τέσσερα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Μόλις στο 2ο λεπτό άνοιξαν το σκορ οι γηπεδούχοι με κεφαλιά του Τζανετόπουλου ύστερα από το κόρνερ

που εκτέλεσε ο Ταϊρόν.
Έντεκα λεπτά αργότερα ισοφάρισε για λογαριασμό της Κυπριακής ομάδας ο Ελία επίσης με κεφαλιά.

Στο 35΄ από το σουτ του Ελευθεριάδη οι «κυανόλευκοι» πήραν νέο προβάδισμα (προηγήθηκε θαυμάσια κάθετη πάσα του Γκέντσογλου) για να διαμορφωθεί στο 43΄ το γκολ από τον Ζάκπα.

Λαμία: (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Σκόνδρας, Άνχελ Μαρτίνεθ, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Γκέντσογλου, Παλαβαντισβίλι, Ελευθεριάδης, Ρόμανιτς, Ταϊρόν, Μανούσος.

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Βύντρα, Μαζουλουξής, Σαραμαντάς, Τρούμπουλος, Νούνιες, Καραμάνος, Μανουσάκης, Τσούκαλος, Mαργαρίτης, Nικολόπουλος.

Εθνικός Άχνας (Ηλίας Χαραλάμπους): Μπογκατίνοφ, Ιωάννου, Ταράσοφ, Περατικός, Κουντόβιακ, Φόλμπερκ, Μωυσέως, Ζάκπα, Γκούροπετς, Ελία, Καρασάυσκς

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Χριστοδούλου, Πηλέας, Ιωάννου Πέτρος, Άδωνης, Ηλία, Κουμής, Αγγελόπουλος, Χαραλάμπους, Καβαλιέφσκι, Ταουλαμέσε, Ηλία