Λαμία – Ατρόμητος 2-2: Γκολ και θέαμα (hls)

/Ο Ατρόμητος είχε μεγαλύτερη ανάγκη την κατάκτηση των βαθμών της νίκης αλλά δεν τα κατάφερε ούτε τώρα.

Η Λαμία αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, πάλεψε μέχρι το τέλος, ισοφάρισε (2-2) και μάζεψε έναν ακόμη πολύτιμη πόντο στην προσπάθεια της που κάνει για να μείνει μακριά από τις τελευταίες θέσεις.

Οι Περιστεριώτες που παραμένουν «καρφωμένοι στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, προηγήθηκαν στο 19΄ με τον Στρούγγη που πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο πρωτάθλημα.

Στο 2ο λεπτό

των καθυστερήσεων, κι΄ ενώ όλα έδειχναν ότι οι ομάδες θα φύγουν στα αποδυτήρια με τον Ατρόμητο να είναι μπροστά στο σκορ, η Λαμία ισοφάρισε με αυτογκόλ του Παπαδόπουλου (προηγήθηκε σέντρα του Σκόνδρα).

Οι δύο ομάδες είχαν καλές ευκαιρίες να προηγηθούν στην επανάληψη, κάτι που κατάφεραν και πάλι οι φιλοξενούμενοι στο 58΄ με τον Βασιλαντωνόπουλο που πήρε την μπάλα από την θαυμάσια πάσα του Ντένιτς.

Δέκα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα και από την εκτέλεση κόρνερ του Προβυδάκη, ο Αραμπούλι διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Οι Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Μανούσος, Αραμπούλι, ήταν οι κορυφαίοι των γηπεδούχων, ενώ οι Βασιλαντωνόπουλος, Στρούγγης, Καστεγιάνο, Μπεντινέλι ήταν οι κορυφαίοι των δύο ομάδων

Οι συνθέσεις

Λαμία: Γκαραβέλης, Σκόνδρας (63΄ Προβυδάκης), Αντέτζο, Γκόλεμιτς, Μαρτίνεθ, Τζανδάρης (63΄ Ελευθεριάδης), Μπεχαράνο, Καραμάνος (63΄Γκέντζογλου), Τιρόνε (78΄ Τσούκαλος), Μανούσος (84΄ Μαζουλουξής), Αραμπούλι

Ατρόμητος: Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος (87΄ Μουνίθ), Στρούγγης, Παπαδόπουλος, Γκαλβάο, Καστεγιάνο, Ντένιτς (67΄ Νάτσος), Σάλομον, Καρτάλης (75΄ Κλωναρίδης), Μπεντινέλι (75΄ Κιβρακίδης), Κουλούρης

Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Δημητριαδης (Μακεδονίας), Σινιοράκης (Χανίων)
4ος: Περράκης (Αθηνών)
VAR: Τζήλος (Λάρισας)
AVAR: Μωυσιάδης (Ηπείρου)