Κλαμπ Μπριζ – Σερκλ Μπριζ 4-0: Το ντέρμπι στη βαριά φανέλα της πόλης (hls)

Ένα πρώτο ημίχρονο με αρκετές διακοπές και λάθη, ρυθμό απέκτησε το ματς την ώρα που ξύπνησε η Κλαμπ Μπριζ, καθώς η Σερκλ μπήκε με σκοπό να αιφνιδιάσει τους τυπικά γηπεδούχους. Η Σερκλ κέρδισε τις εντυπώσεις, η Κλαμπ όμως με την εμπειρία και την ποιότητα που διαθέτει βρήκε το γκολ που διαμόρφωσε το σκορ του πρώτου ημιχρόνου με τον Σκοβ Όλσεν (1-0, 43ο λεπτό), 4ο γκολ για τον Δανό, ασίστ από τον Ζουτγκλά που μοίρασε την τρίτη του στο πρωτάθλημα.

Τα στιγμιότυπα του αγώνα

Στην επανάληψη η Κλαμπ Μπριζ πέτυχε δεύτερο γκολ με το γύρισμα του Σκοβ Όλσεν και το αυτογκόλ του Μαρσελέν (2-0, 59ο λεπτό), στο 67ο λεπτό κλείδωσε το ντέρμπι με τον Κάσπερ Νίλσεν μετά την ασίστ του Νούσα (3-0) και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γιάρεμτσουκ που πραγματοποίησε ντεμπούτο και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (4-0, 83ο λεπτό).