Κινγκς-Σανς 120-105: Εύκολη νίκη για τους «Βασιλιάδες» (video)

Κορυφαίος των γηπεδούχων ήταν ο Ντομάντας Σαμπόνις, ο οποίος έκανε triple double με 28 πόντους, έντεκα ριμπάουντ και έντεκα ασίστ. Επίσης, ο Λιθουανός παίκτης είχε τρία λάθη σε 34:37 λεπτά συμμετοχής. Ο ΝτεΆαρον Φοξ είχε 23 πόντους και ο Κίγκαν Μάρεί σημείωσε 21 πόντους. Ο Σάσα Βεζένκοφ είχε τρεις πόντους, ένα ριμπάουντ και ένα λάθος σε 6:13 λεπτά συμμετοχής. Από την άλλη πλευρά, ο Κέβιν Ντουράντ σημείωσε 28 πόντους

και ήταν ο πρώτος σκόρερ των φιλοξενούμενων. Ο Ντέβιν Μπούκερ σημείωσε 24 πόντους, ενώ από έντεκα πόντους είχαν οι Γκρέισον Άλεν και Ουντόκα Αζουμπουίκε. Αυτή ήταν η 17η φετινή νίκη των «Βασιλιάδων» σε 27 ματς, ενώ οι «ήλιοι» γνώρισαν τη 14η φετινή τους ήττα σε 28 ματς.

Οι πόντοι:

Κινγκς: Μπαρνς 19, Μάρεϊ 21, Σαμπόνις 28, Χουέρτερ 13, Φοξ 23, Έλις 1, Μονκ 7, ΜακΓκι 5, Βεζένκοφ 3

Σανς: Ντουράντ 28, Γιούμπανκς 2, Άλεν 11, Μπούκερ 24, Αζουμπουίκε 11, Γκούντγουϊν 3, Μετού 10, Ουατανάμπε 2