Κινγκς-Ουόριορς 114-122: Ο Κάρι νίκησε τον Φοξ (video)

Κορυφαίος για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Στεφ Κάρι, ο οποίος τελείωσε την αναμέτρηση με 41 πόντους. Ο Αμερικανό γκαρντ είχε επίσης τέσσερα ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ, δυο κλεψίματα και τέσσερα λάθη σε 34:50 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε 7/10 σου τριών πόντων. Στους 18 πόντους ο Κλέι Τόμπσον και στους δώδεκα ο Τζόναθαν Κουμίνγκα. Από την άλλη πλευρά, ο ΝτεΆαρον Φοξ είχε 39 πόντους, τέσσερα ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ, δυο κλεψίματα και δυο λάθη σε 39:09 λεπτά συμμετοχής. Ο παίκτης των γηπεδούχων

είχε 5/9 σουτ τριών πόντων. Ο Ντομάντας Σαμπόνις έκανε double double με 19 πόντους και 18 ριμπάουντ, ενώ Σάσα Βεζένκοφ πραγματοποίησε καλή εμφάνιση με δέκα πόντους και ένα ριμπάουντ σε 12:16 λεπτά συμμετοχής. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη των «πολεμιστών» σε δυο ματς τη φετινή σεζόν, ενώ οι «βασιλιάδες» γνώρισαν την πρώτη τους ήττα, επίσης σε δυο ματς. Δείτε τις καλύτερες στιγμές του Κάρι από τη συγκεκριμένη αναμέτρηση, στο παραπάνω βίντεο.

Οι πόντοι:

Κινγκς: Μπαρνς 10, Μάρεϊ 16, Σαμπόνις 19, Φοξ 39, Μονκ 9, Βεζένκοφ 10, ΜακΓκι 7, Ντουάρτε 4

Ουόριορς: Τόμπσον 18, Ουίγκινς 11, Λούνεϊ 8, Κάρι 41, Πολ 10, Κουμίνγκα 12, Σάριτς 5, Πέιτον 7, Μούντι 10