Καβαλίερς-Νικς 91-109: «Άλωσαν» το Κλίβελαντ (video)

Κορυφαίος των φιλοξενούμενων ήταν ο Τζούλιους Ραντλ, ο οποίος έκανε double double με 19 πόντους και δέκα ριμπάουντ, σε 31:23 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε δυο ασίστ, ένα κλέψιμο και ένα λάθος. Στους 19 πόντους και ο Τζέιλεν Μπράνσον, ενώ στους 18 πόντους σταμάτησε ο Ιμάνουελ Κουίκλι. Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Ντόνοβαν Μίτσελ ήταν ο κορυφαίος με 23 πόντους, ενώ οι Αϊζάικ Οκόρο και Τζόρτζες Νιανγκ είχαν από έντεκα πόντους. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη των Νεοϋορκέζων σε

τέσσερα ματς στην κανονική περίοδο, ενώ οι «Καβς» γνώρισαν την τρίτη τους ήττα, επίσης σε τέσσερα ματς.

Οι πόντοι:

Καβαλίερς: Οκόρο 11, Μόμπλι 6, Στους 6, Μίτσελ 26, Μπέιτς 9, Νιανγκ 11, Τόμπσον 4, Πόρτερ 10, Μέριλ 6, Τζόουνς 2

Νικς: Μπάρετ 16, Ραντλ 19, Ρόμπινσον 8, Γκράιμς 5, Μπράνσον 19, Χαρτ 5, Κουίκλι 18, Χάρτενστεϊν 13, ΝτιΒιντσέντσο 3, ΜακΜπράιντ 3