Καμία δεν ‘’Χ’’άρηκε…(video)

Χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Χαλ και Άστον Βίλα, με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο.

4 αλλαγές έκανε ο Στηβ Μπρους μετά την ήττα από την Μπόλτον, που επισκέφτηκε το γήπεδο της πρώην ομάδας του με την οποία μέτρησε πάνω από 200 αγώνες στον πάγκο της.

Καλύτερη η Άστον Βίλα στο πρώτο μέρος, είχε την κατοχή,την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις καλύτερες στιγμές, με αποκορύφωμα την ευκαιρία του Αντόμα στο 8ο λεπτό που αστόχησε από τα 2 μέτρα σε μια ανεπανάληπτη ευκαιρία.

Αγχωμένη και χωρίς ιδέες η Χαλ, αγνώριστη στο πρώτο ημίχρονο σε σχέση με τα
προηγούμενα παιχνίδια μέσα στην έδρα της, δημιούργησε μόλις μια ευκαιρία και είχε παθητικό ρόλο.

Αλλαγμένη στην επανάληψη η Χαλ δημιούργησε φάσεις και έχει δικαίωμα να φωνάζει για ένα καθαρό πέναλτι που δεν της δόθηκε για χέρι του Γκρέιλις.

Το τελικό 0-0 διατηρεί σε τροχιά πλέι οφ ανόδου την Άστον Βίλα που παραμένει στην 4η θέση, ανάσα, μικρή για την Χαλ που προσπαθεί να μαζέψει βαθμούς ώστε να αποφύγει τον υποβιβασμό. Τέλος, συνεχίστηκε η παράδοση που θέλει την Χαλ να μην κερδίζει την Βίλα, έχει μόλις μια νίκη στα τελευταία 14 ματς.