Κ19 Παναθηναϊκός-ΑΕΚ 1-2: Νίκη με ανατροπή και “χρυσή” αλλαγή ο Γιαννούλης

Το αθηναϊκό ντέρμπι “βάφτηκε” στα χρώματα της ΑΕΚ. Η ομάδα του Γενναίου Καραχάλιου επικράτησε με 2-1 στο Αθλητικό Κέντρο “Γ.Καλαφάτης” κόντρα στον Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα της Κ-19 της Super League.

Προβάδισμα στην αναμέτρηση πήραν οι “πράσινοι” με τον Κώστα Βολάκη στο 29′. Οι “κιτρινόμαυροι” απάντησαν έξι λεπτά αργότερα με τον Άρη Ανδρικόπουλο. Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ ήταν ανώτερη

και το γκολ του Χρήστου Γιαννούλη, στο 81ο λεπτό οδήγησε τους φιλοξενούμενους στη πρώτη νίκη τους στο πρωτάθλημα. Ο δεύτερος σκόρερ των φιλξοξενούμενων αποδείχθηκε “χρυσή” αλλαγή, καθώς πέρασε στο 56′ στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Ανδρικόπουλου.

Οι συνθέσεις:

Παναθηναϊκός (Βαγγέλης Σάμιος):Λίλο, Κοκκάκης, Παυλάκης, Προδρομίτης, Πιτσώτης, Λιατίφης (59′ Ποπιέλα), Κυριόπουλος, Συμεωνίδης (74′ Νικολετόπουλος), Νταμπίζας (74′ Ναλιτζής), Καλοσκάμης (82′ Λάζαρης), Βολάκης.

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Αγγελόπουλος, Σβίγκος, Βαλκάνης, Κοσίδης, Χατζηνικολάου, Μαρούτσης, Νούλας (56′ Γεωργόπουλος) Πάπα (77′ Μούτσα) Ανδρικόπουλος (56′ Γιαννούλης) Παπανικολόπουλος (46′ Κοντάκης) Κοντορουχάς (56′ Χριστόπουλος).