Ήττα για τον Ερυθρό Αστέρα

Ηττημένος έφυγε ο Ερυθρός Αστέρας από το μεγάλο ντέρμπι του σερβικού πρωταθλήματος, καθώς έχασε 2-0 από την Παρτιζάν και απώλεσε το απόλυτο νικών που είχε στα πρώτα έξι παιχνίδια του εντός συνόρων.

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά φαινόταν ότι θα κατάφερνε τουλάχιστον να φύγει από την έδρα της Παρτιζάν με το βαθμό της ισοπαλίας.

Στο 83΄, όμως, ο Σουμάχ έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους και ο Τόσιτς στις καθυστερήσεις «σφράγισε» τη νίκη της ομάδας του, κι ενώ ένα λεπτό νωρίτερα είχε αποβληθεί από τον Ερυθρό Αστέρα ο Βούλιτς.

Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς παρέταξε τους Μπόργιαν, Ντεγκενέκ (85΄ Σίμιτς), Ρ. Πάνκοφ, Βούλιτς, Μάριν, Μποάκιε (72΄ Μ. Πάνκοφ), Τζάντερ, Μιλούνοβιτς, Γιόβανσιτς, Γκόμπελιτς, Φαν Λα Πάρα (56΄ Βουκάνοβιτς)