Ισπανία-Αλβανία 2-1: Νίκη στο 90′ οι Ρόχας

Με γκολ του Ντάνι Όλμο στο 90ο λεπτό, η Ισπανία κέρδισε δύσκολα με 2-1 την Αλβανία σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Εσπανιόλ.

Οι Αλβανοί ήταν μαχητικοί και άντεξαν για 75 λεπτά στην πίεση των γηπεδούχων, ωστόσο ο Φεράν Τόρες κατάφερε να βρει δίχτυα και να κάνει το 1-0 μετά από ασίστ του Πίνο. Η Αλβανία βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Μίρτο Ουζούνι της Γρανάδα στο 85ο λεπτό και ο Όλμο στο 90ο λεπτό έκανε το 2-1 και έδωσε τη νίκη στους Ισπανούς.

Ισπανία: Ραγιά, Αλόνσο (63′ Άλμπα), Τόρες, Γκαρσία, Καρβαχάλ (71′ Αθπιλικουέτα), Πέδρι, Ρόδρι, Γκάβι (63′ Όλμο), Σαράμπια (63′ Σολέρ), Μοράτα (71′ Πίνο), Τόρες

Αλβανία: Μπερίσα, Ισμαΐλι, Κουμπούλα, Τζιμσίτι, Μπαλιού (84′ Ρόσι), Λάτσι (78′ Ασλάνι), Γκγιασούλα (61′ Ραμαντάνι), Χισάγι, Τσικαλέσι (61′ Ουζούνι), Μπρόγια (84′ Μανάι).