Ισπανία – Γερμανία 6-0 : Ιβηρική επέλαση (vid)

Ισπανία – Γερμανία 6-0 : Ιβηρική επέλαση (vid)antaloΤρί, 11/17/2020 - 23:47

Κι όμως είναι αλήθινό! Η Ισπανία σε ένα ματς που ήθελε την νίκη για να τερματίσει στην πρώτη θέση του 4ου ομίλου, στο κλαμπ των κορυφαίων του Nations League, όχι απλά την «καθάρισε» από νωρίς αλλά στη εξέλιξη του υποτιθέμενου ντέρμπι, έδωσε διαστάσεις Ιστορικού θριάμβου!
Το σκορ άνοιξε με κεφαλιά ο Μοράτα στο 17ο λεπτό για να ακολουθήσει ένα ρεσιτάλ του νεαρού Φεράν Τόρες ο οποίος πέτυχε τρία γκολ

(20’, 55’, 71’).

Στο 38ο λεπτό ο Ρόδρι, άλλο ένα «αστέρι» που μάζεψε στην Μάντσεστερ Σίτι ο Γκουαρδιόλα και στο 89’ ο Οϊαρθάμπαλ διαμόρφωσαν το επιβλητικό 6-0 εις βάρος μιας ομάδας που αν δεν ήταν λίγο τυχεροί στην αγωνιστική της μιζέρια θα μπορούσε να δεχθεί ακόμα περισσότερα τέρματα!

ΔΙΕΘΝΕΙΣ - Nations League - Ποδόσφαιρο Spain - Ποδόσφαιρο Germany - Ποδόσφαιρο Off Off antalo Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Spain ΔΙΕΘΝΕΙΣ Σε μια από τις λαμπρές βραδιές της ιστορίας της η Ισπανία νίκησε με 6-0 τη Γερμανία, κατακτώντας με πανηγυρικό τρόπο την κορυφή στον 4ο όμιλο της πρώτης κατηγορίας του Nations League Article publish on Τρί, 11/17/2020 - 23:47 Article hide updated date Off Article is longform Off