Η Ρεν «χάλασε» το ντεμπούτο του Σόουζα

Η εκκίνηση της πορείας του Πάουλο Σόουζα στην Μπορντό δεν είχε θετικό πρόσημο με τους Γιρονδίνους να έχουν προβάδισμα στην έδρα τους επί της Ρεν με 1-0 μέχρι το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά οι Ρενέ είπαν την τελευταία λέξη.

Το γκολ που έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους –ήταν η 100η αναμέτρηση των δύο ομάδων στη γαλλική ελίτ- ήρθε στο 59’ με τον Καμανό μετά από κεφαλιά του Ντε Πρεβίλ, με τον παίκτη από τη Γουινέα να έχει 9 γκολ
στη Ligue 1. Ωστόσο, οι Βρετόνοι μίλησαν τελευταίοι με το γκολ του Νιάνγκ στο 90+2’ κατακτώντας το βαθμό της ισοπαλίας.

Η Μπορντό είναι 13η θέση με 34 βαθμούς, ενώ η Ρεν πήγε στους 41 και την 8η θέση.

Μπορντό: Κοστίλ, Κουντέ, Πάμπλο, Γιοβάνοβιτς, Οτάβιο, Μπάσιτς, Σαμπαλί (85’ Παλένσια), Πουντζέ, Ντε Πρεβίλ, Καμανό (64’ Πλάσιλ), Μπριόν (90’ Σανκαρέ)

Ρεν: Κούμπεκ, Τραορέ, Ντα Σίλβα, Μεσέ, Μπενσεμπαϊνί, Σαρ, Αντρέ, Μπουριζό (65’ Γκρενιέ), Λεά Σιλικί (81’ Ντελ Καστίγιο), Ουνού, Νιάνγκ