Η προσοχή στρέφεται στην Τότεναμ

Ο Ολυμπιακός αφήνει πίσω του τη νίκη 5-0 επί του Βόλου και πλέον στρέφει την προσοχή του στην αναμέτρηση με την Τότεναμ, για την πρεμιέρα των ομίλων του Champions League, εκεί όπου θέλει να ξεκινήσει νικηφόρα τις υποχρεώσεις του.

Ο Πέδρο Μαρτίνς κρατάει μόνο τα θετικά από την αναμέτρηση της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, καθώς δεν έμεινε ευχαριστημένος κυρίως με την εικόνα της ομάδας
του στο πρώτο ημίχρονο.

Σύμφωνα με δημοσιεύματα, ο Πορτογάλος τεχνικός τα έψαλλε στους παίκτες του στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, καθώς ήθελε καλύτερη εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο, κάτι που τελικά έγινε.

Ο Πορτογάλος τεχνικός θα περιμένει να δει αν καταφέρει ο Ρούμπεν Σεμέδο να τεθεί στη διάθεσή του για τον αγώνα με τους Λονδρέζους ή αν τελικά θα τον υπολογίζει για το επικείμενο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό.

Παίκτες και τεχνική ηγεσία περιμένουν πως και πως το πρώτο ματς των ομίλων του Champions League και παράλληλα εμφανίζονται αισιόδοξοι, πως θα καταφέρουν να ξεκινήσουν με νίκη τις υποχρεώσεις τους στην εφετινή διοργάνωση.