Η λύτρωση και η αποθέωση του Μπέιλ (pics)

Η λύτρωση και η αποθέωση του Μπέιλ (pics)sdimolitΚυρ, 11/01/2020 - 23:47

Ο Γκάρεθ Μπέιλ λύτρωσε τη Τότεναμ τρία λεπτά μετά την είσοδό του στην αναμέτρηση με τη Μπράιτον (2-1) και οι συμπαίκτες του έσπευσαν να τον αποθεώσουν. Ο Ουαλός πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 70ο λεπτό στη θέση του Αργεντινού Έρικ Λαμέλα και τρία λεπτά μετά την είσοδό του έδωσε τη λύση με το πρώτο γκολ με την φανέλα της Τότεναμ μετά από 7 χρόνια. Ήταν Μάιος του 2013

όταν ο Ουαλός είχε σκοράρει απέναντι στην Σάντερλαντ.

''Πέρασαν πολλά χρόνια, τα 7 χρόνια είναι αρκετά, κανένας παίκτης δεν είναι το ίδιο μετά από τόσα χρόνια, δεν είναι καλύτεροι ή χειρότεροι, απλά είναι διαφορετικοί. Παράδειγμα οι Ρονάλντο και Μέσι που είναι εντελώς διαφορετικοί. Διαφορετικός είναι και ο Μπέιλ, δουλεύει σκληρά, δεν έχει χάσει λεπτό από την προπόνηση από την ώρα που γύρισε. Δεν είναι έτοιμος να βγάλει 90λεπτο αλλά βελτιώνεται καθημερινά'' είπε ο Μουρίνο στην συνέντευξη τύπου μετά τον αγώνα

Ο Μπέιλ συνεργάστηκε με τον πρώην συμπαίκτη του στη Ρεάλ Μαδρίτης Σέρχιο Ρεγκιλόν που ήδη έχει αρχίσει να δείχνει την αξία του στα αγγλικά γήπεδα...

''Σπουδαία νίκη'' έγραψε ο Ισπανός μπακ στα μέσα κονωνικής δικτύωσης

Great win!! ✅ pic.twitter.com/PGDAFuxlPP — Sergio Reguilón (@sergio_regui) November 1, 2020

''Μεγάλη νίκη, δώσαμε μάχη στο γήπεδο, συγχαρητήρια στον Μπέιλ για το νικητήριο γκολ''

Great win. Big battling performances all over the pitch. Congrats @GarethBale11 on the winner