Η Αταλάντα 1-2 την Κροτόνε στην Καλαβρία

Η Αταλάντα 1-2 την Κροτόνε στην ΚαλαβρίαtbairaktΣάβ, 10/31/2020 - 18:03

Η Αταλάντα πέρασε από το «Έντζιο Σίτα» επικρατώντας της Κροτόνε με 1-2 στην Καλαβρία, για την 6η αγωνιστική της Serie A.

Η ιστορία των γκολ γράφτηκε στο πρώτο ημίχρονο με την «Λα Ντέα» να προηγείται με 0-2 χάρις σε ισάριθμα γκολ του Λουίς Μουριέλ.

Ο

κολομβιανός με δυο εξαιρετικά σουτ σκόραρε στο 26’ και το 38’ φτάνοντας τα 4 στο πρωτάθλημα.

Οι «Πυθαγόρειοι» κατάφεραν να μειώσουν στο 40’ όταν μετά από πάσα του Βούλιτς, ο Σίμι με ωραίο πλασέ νίκησε τον Σπορτιέλο για το 1-2.

Στην επανάληψη η Αταλάντα ήταν καλύτερη, έχασε πολλές ευκαιρίες για γκολ, κυρίως με τον Ντουβάν Ζαπάτα, αλλά θα μπορούσε να δεχτεί γκολ στο 64’ όταν ο Μεσάϊας μπήκε μόνος στην περιοχή, πέρασε τον Σπορτιέλο, αλλά πριν πλασάρει πρόλαβε να κλέψει και ν’ απομακρύνει ο Φρέουλερ.

Η Κροτόνε παρέμεινε ουραγός και χωρίς νίκη ακόμη στο πρωτάθλημα.

Η Αταλάντα σκόραρε για 16ο συνεχόμενο εκτός έδρας ματς ισοφαρίζοντας ένα ρεκόρ που κρατούσε από την σεζόν 1952-53.

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Crotone - Ποδόσφαιρο Atalanta - Ποδόσφαιρο Off Off tbairakt Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Crotone ΙΤΑΛΙΑ Η Αταλάντα πέρασε από το «Έντζιο Σίτα» επικρατώντας της Κροτόνε με 1-2 στην Καλαβρία, για την 6η αγωνιστική της Serie A. Article publish on Σάβ, 10/31/2020 - 18:03 Article hide updated date Off Article is longform Off