Γουότφορντ-ΚΠΡ 1-2: Τρίτη συνεχόμενη νίκη εκτός έδρας (hls)

Γουότφορντ-ΚΠΡ 1-2: Τρίτη συνεχόμενη νίκη εκτός έδρας (hls)evlachosΔευ, 02/01/2021 - 23:41

Πρώτο ημίχρονο κακό δημιουργικά για τις δύο ομάδες. Μοναδική φάση το δοκάρι της Γουότφορντ, σε στημένη μπάλα, με κεφαλιά του στόπερ Σιεράλτα.

Καλύτερο ποιοτικά το δεύτερο ημίχρονο. Η Γουότφορντ μπήκε δυνατά και κέρδισε πέναλτι το οποίο έκανε γκολ ο αρχηγός Τρόι Ντίνι (52').

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν μετά το 65'. Έκαναν τρεις φάσεις σε τέσσερα λεπτά και πέτυχαν το 1-1 με τον δικό τους έμπειρο

φορ, τον Τσάρλι Όστιν.

Και οι δυο έψαξαν την νίκη στο φινάλε και τελικά ο Αντόμα, οκτώ λεπτά μετά την είσοδό του στο γήπεδο, πέτυχε το γκολ της νίκης για τους φιλοξενούμενους στο 90ο λεπτό.

Με το 2-1 μέσα στο Βίκαρεϊτζ Ρόουντ η ΚΠΡ πήρε ανάσα επτά βαθμών από την επίκίνδυνη ζώνη. Ήταν μόλις η δεύτερη εντός έδρας ήττα για την Γουότφορντ φέτος.

ΑΓΓΛΙΑ - Championship - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Watford - Ποδόσφαιρο QPR - Ποδόσφαιρο Off Off evlachos Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Watford ΑΓΓΛΙΑ Γουότφορντ-ΚΠΡ: 1-2 Submitted by npilios on Τρί, 02/02/2021 - 00:07 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/WATFORD-QPR_1-2-21.mp4 ΑΓΓΛΙΑ - Championship - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΑΓΓΛΙΑ Τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Γουότφορντ-ΚΠΡ. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Watford Watford - Ποδόσφαιρο QPR - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Ο Αντόμα ήρθε από τον πάγκο και έκανε δώρο το τρίποντο στην ΚΠΡ μέσα στην έδρα της Γουότφορντ. Νίκη 2-1 για τους Ρέιντζερς που ξέφυγαν επτά βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη. Article publish on Δευ, 02/01/2021 - 23:41 Article hide updated date Off Article is longform Off