Γουλβς-Νιούκαστλ 2-2: Επέστρεψαν δύο φορές οι γηπεδούχοι (highlights)

Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ αντέδρασαν ισάριθμες φορές και γλίτωσαν την ήττα, στερώντας παράλληλα το τρίποντο από τους «ανθρακωρύχους». Ο Κάλουμ Γουίλσον εκμεταλλεύτηκε το κενό που έχει αφήσει ο τραυματίας Αλεξάντερ Ίσακ και με εκπληκτικό τρόπο άνοιξε το σκορ στο 22’.

Ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων είχε αρκετή δουλειά προκειμένου να διατηρήσει το προβάδισμα για την ομάδα του, ωστόσο δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα στο 36’ στην κεφαλιά του Λεμινά. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τη Νιούκαστλ μπροστά στο σκορ. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γουίλσον από

την άσπρη βούλα έγραψε το 1-2.

Παρόλο τον τραυματισμό του Νέτο η Γουλβς πίεσε για την ισοφάριση και δικαιώθηκε. Ο Χουάνγκ που υπέπεσε στην παράβαση κατάφερε να εξιλεωθεί για το λάθος του στη φάση του πέναλτι διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 στο 71’.

Η ισοπαλία αφήνει τη Νιούκαστλ στην έκτη θέση, μόλις δύο βαθμούς μακριά από τις ευρωπαϊκές θέσεις, ενώ η Γουλβς βρίσκεται αυτή τη στιγμή στη 12η θέση…