Γουέστ Χαμ-Φούλαμ 3-1: Ανακάμπτει με Σκαμάκα πρωταγωνιστή (hls)

Οι φιλοξενούμςενοι έχουν πάντως έντονα παράπονα από τον διαιτητή Κρις Κάβανα για το πέναλτι που έδωσε σε σπρώξιμο του Περέιρα στον Ντόσον και για το 2-1 που πέτυχε ο Σκαμάκα, θεωρώντας ότι ο Ιταλός κοντρόλαρε με το χέρι. Η Φούλαμ προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με τον Περέιρα, ισοφάρισε ο Μπόουεν με πε΄ναλτι στο 28ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τον Σκαμάκα στο 62΄η Γουέστ Χαμ, μετά από την έξοχη ασίστ του Πακετά.

Τα στιγμιότυπα του αγώνα

Στις καθυστερήσεις ο Αντόνιο που είχε περάσει ως αλλαγή έγραψε το τελικό 3-1. Αυτή ήταν η 22η ήττα στα τελευταία 28 Λονδρέζικα ντέρμπι για την ομάδα του Μάρκο Σίλβα (22 ήττες-5 ισοπαλίες-1 νίκη). Η Γουέστ Χαμ πέτυχε διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα, για πρώτη φορά μετά από ένα σερί τριών νικών στο διάστημα τον Δεκεμβριου/Ιανουαρίου της περασμένης σεζόν.