Γουέστ Χαμ-Άστον Βίλα 1-1: Χωρίς νικητή η… ματσάρα του Λονδίνου

Η Γουέστ Χαμ απείλησε πρώτη με κεφαλιά του Πακετά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπόουεν και με τη μπάλα να φεύγει άουτ, ενώ ο Γουότκινς δεν κατάφερε από πλάγια θέση λίγα λεπτά αργότερα να νικήσει τον Αρεολά.

Στο 29ο λεπτό ο Αντόνιο άνοιξε το σκορ με κεφαλιά μετά την 7η ασίστ του Τσούφαλ στο εφετινό πρωτάθλημα κάνοντας το 1-0. Δέκα λεπτά αργότερα ο Κούντους αστόχησε ενώ η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους ήταν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου όταν ο Γουότκινς δεν κατάφερε να νικήσει τον Αρεολά.

Με αρκετά προβλήματα στη δημιουργία στο πρώτο μισό του αγώνα η Άστον Βίλα.

Η

εικόνα του αγώνα άλλαξε στην επανάληψη με την Άστον Βίλα να κυριαρχεί και να έχει ευκαιρίες με πρωταγωνιστές τους Μπέιλι και Πακετά. Ο Τζανιόλο πέρασε ως αλλαγή και πέτυχε το 2ο γκολ του στο πρωτάθλημα διαμορφώνοντας το 1-1 μετά από ασίστ του Ντιαμπί.

Η Γουέστ Χαμ έχασε ευκαιρία νίκης στις καθυστερήσεις με σουτ του Γουόρντ Πράους.