Γκο Αχέντ Ιγκλς-Φέγενορντ 3-4: Ξεπέρασε το σοκ κι ανέβηκε στη δεύτερη θέση (hls)

Οι γηπεδούχοι που είχαν σκοράρει μόλις 2 γκολ μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα μετρώντας μόνο ήττες, σόκαραν την Φέγενορντ και μέσα σε 13 λεπτά ήταν μπροστά με 2-0. Μόλις στο 3′ ο Λίντχορστ στάθηκε τυχερός και μετά από κόντρα άνοιξε το σκορ. 10 λεπτά αργότερα ο Αντεκάνιε σέρβιρε και ο ολομόναχος Λιντμπεργκ έκανε 2 τα τέρματα των γηπεδούχων.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν είχαν τις ευκαιρίες και βρήκαν τα γκολ με τον Ντανίλο Περίειρα. Ο Βραζιλιάνος με εξαιρετικό βολέ

μείωσε στο 24′ και στο 42′ με φοβερή κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα. Μάλιστα η ομάδα του Σλοτ είχε την ευκαιρία να πάει προηγούμενη στα αποδυτήρια, αλλά ο Ντε Λάνγκε έκανε φοβερή απόκρουση στο φάουλ του Κοκσού.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε τον ίδιο ρυθμό, αλλά και πάλι κυριάρχησε η Φέγενορντ, η οποία προηγήθηκε στο 56′ με τον Ντιλρόσουν. Στο 79′ ο Σιμάνσκι με καταπληκτικό σουτ “κλείδωσε” το τρίποντο για να γράψει το τελικό 3-4 στις καθυστερήσεις ο Έντβαρντσεν.

ΤΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

Γκο Αχέντ Ιγκλς-Φέγενορντ 3-4, Ξεπέρασε,gko achent igkls-fegenornt 3-4, xeperase