Γιοβάνοβιτς: “Αδικούμαστε από την ισοπαλία…” (vid)

Ικανοποίηση για την ισοπαλία που ήρθε στο τέλος για τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς, ο οποίος όμως δήλωσε πως με βάση την εικόνα του αγώνα το 2-2 αδικεί την ομάδα του.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Σέρβος προπονητής του Παναθηναϊκού:

“Όταν ισοφαρίζεις στο τελευταίο λεπτό και δεν χάνεις, έχεις μία μικρή ικανοποίηση ότι δεν έχασες. Αν δούμε το ματς, μας αδίκησε πάρα πολύ, γιατί ήμασταν πολύ καλύτεροι σε όλο το ματς. Κάναμε ένα καλό ματς, αλλά δεν εξελίχθηκε το παιχνίδι όπως έπρεπε.

Οι αποφάσεις στο τελευταίο τρίτο μας έλειψαν. Είχαμε αρκετές προσπάθειες. Θέλαμε περισσότερες συνεργασίες, δεν κάναμε πολλά λάθη, αλλά ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε και το παραμικρό λάθος που κάναμε. Ήταν μπροστά στο σκορ και αυτό μας δυσκόλεψε. Δεν είχαμε νευρικότητα, προσπαθήσαμε μέχρι τέλος με ορθολογικό τρόπο. Με βάση τη μεγάλη εικόνα θα μπορούσε να είναι διαφορετικά τα πράγματα, αλλά όταν χάνεις και παίρνεις την ισοπαλία στο τελευταίο λεπτό σου δίνει μια ικανοποίηση”.