Γιουβέντους-Βενέτσια 2-1: Γλίτωσε τη γκέλα με πρωταγωνιστεί τον εορτάζοντα Μπονούτσι

Η Γιουβέντους με πρωταγωνιστή τον Λεονάρντο Μπονούτσι επικράτησε με 2-1 επί της Βενέτσια για την 35η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η “μεγάλη κυρία” πήρε το προβάδισμα στην αναμέτρηση μόλις στο 7ο λεπτό με κεφαλιά του αρχηγού της μέσα από την περιοχή για το 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου στο Τορίνο. Μετά την επιστροφή από την ανάπαυλα στο 71′ ο Αραμού βάζει την τελευταία του βαθμολογικού πίνακα στο παιχνίδι, κάνοντας το 1-1. Η χαρά για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έχουν υποβιβαστεί κράτησε λίγο, καθώς ο Μπονούτσι δίνει εκ νέου προβάδισμα στους γηπεδούχους με πλασέ και διαμορφώνει το τελικό 2-1.

Η Γιουβέντους βρίσκεται στην 4η θέση του ιταλικού πρωταθλήματος με 69 βαθμούς και στο -1 από την Νάπολι. Η Βενέτσια είναι τελευταία με 22 και ένα παιχνίδι λιγότερο.