Γαλατασαράι-Μόλντε 2-1: Κινδύνευσε, αλλά προκρίθηκε (hls)

Το 3-2 της Γαλατασαράι στη Νορβηγία επί της Μόλντε την έχριζε φαβορί για πρόκριση στους ομίλους του Champions League, όμως οι Νορβηγοί ακόμα και όταν βρέθηκαν πίσω στο σκορ δεν παράτησαν το ματς, πάλεψαν για την ανατροπή αλλά τελικά ηττήθηκαν 2-1 με γκολ στις καθυστερήσεις.

Η τουρκική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με πέναλτι του Ικάρντι, με την απάντηση της Μόλντε να έρχεται στο δεύτερο ημίχρονο, που ήταν εξαιρετική, με τον Χέσταν να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 66′.

Η Μόλντε στο 81′ έκανε το 1-2 με τον Μπερίσα σκορ που έστελνε το ματς στην παράταση, αλλά το γκολ ακυρώθηκε μετά από παρέμβαση του var για off side.

Στις καθυστερήσεις, με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Ανχελίνιο έκανε το 2-1 με την Γαλατασαράι να επιστρέφει στους ομίλους του Champions League με συνολικό σκορ 5-3.