Φούλαμ-Κρίσταλ Πάλας 2-2: Δεν αρκούσαν τα γκολ του Μίτροβιτς

Στο ξεκίνημα το ματς ήταν ανιαρό, με τη Φούλαμ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά να μην είναι καθόλου απειλητική. Η Κρίσταλ Πάλας στην πρώτη της επίθεση κατάφερε να προηγηθεί, όταν μετά την ωραία κάθετη πάσα του Έζε, ο Εντουάρ με ωραίο σουτ έγραψε το 0-1.

Στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, η ομάδα του Μάρκο Σίλβα ισοφάρισε, όταν ο Γουίλσον ανατράπηκε από τον Μίτσελ και ο Μίτροβιτς ευστόχησε, φτάνοντας τα 13 γκολ στο πρωτάθλημα, μόλις ο 4ος παίκτης της Φούλαμ που πετυχαίνει τουλάχιστον 13 τέρματα σε μία σεζόν στη μεγάλη κατηγορία.

Στο 61ο λεπτό μετά την εκτέλεση φάουλ του Γουίλιαν, ο Μίτροβιτς με ωραία κεφαλιά έγραψε το 2-1, αλλά στο 83ο λεπτό, ο αρχηγός των “αετών” ο Γουόρντ, με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Φούλαμ-Κρίσταλ Πάλας 2-2, Μίτροβιτς,foulam-kristal palas 2-2, mitrovits