Φιορεντίνα - Κάλιαρι 1-0: Ανάσα για τους βιόλα (hls)

Φιορεντίνα - Κάλιαρι 1-0: Ανάσα για τους βιόλα (hls)evlachosΚυρ, 01/10/2021 - 20:59

Φιορεντίνα και Κάλιαρι αναμετρήθηκαν στο Αρτέμιο Φράνκι σε κρίσιμο παιχνίδι καθώς και οι δύο προσπαθούν να ξεφύγουν από την επικίνδυνη ζώνη.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς γκολ με τις δύο ομάδες να έχουν από μια μεγάλη ευκαιρία.

Ο Βλάχοβιτς νικήθηκε σε τετ-α-τετ απο τον Κράνιο (11') για τους γηπεδούχους ενώ η Κάλιαρι κέρδισε πέναλτι με τον Ζοάο Πέντρο στο 36'.

Ο αρχηγός ανέλαβε και

την εκτέλεση και νικήθηκε από τον Ντραγκόβσκι.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε περισσότερες ευκαιρίες, καλύτερο ρυθμό και θέαμα και είχε και γκολ

Στο 73ο λεπτό ο Καγεχόν έβγαλε υπέροχη ασίστ και ο Βλάχοβιτς νίκησε με προβολή τον Κράνιο για το 1-0.

Η Κάλιαρι ρίσκαρε επιθετικά και είχε μια μεγάλη ευκαιρία με τον Μάριν (78') αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Η Φιορεντίνα πήγε στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη ενώ η Κάλιαρι παρέμεινε χωρίς νίκη για δέκατο παιχνίδι.

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Fiorentina - Ποδόσφαιρο Cagliari - Ποδόσφαιρο Off Off evlachos Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AC Fiorentina ΙΤΑΛΙΑ Φιορεντίνα - Κάλιαρι: 1-0 Submitted by npilios on Κυρ, 01/10/2021 - 21:29 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_FIORENTINA-CAGLIARI_10121.mp4 ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΙΤΑΛΙΑ Τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Φιορεντίνα - Κάλιαρι. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AC Fiorentina Fiorentina - Ποδόσφαιρο Cagliari - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Με γκολ του Βλάχοβιτς η Φιορεντίνα νίκησε την Κάλιαρι 1-0 και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα. Η Κάλιαρι παραμένει χωρίς νίκη για δέκα αγώνες.  Article publish on Κυρ, 01/10/2021 - 20:59 Article hide updated date Off Article is longform Off