Φερνάντες: «Το να είσαι στη Γιουνάιτεντ απαιτεί νίκη σε κάθε ματς και…»

Τι σημαίνει να παίζει για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σχολίασε μετά τη δύσκολη νίκη με 4-2 επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ο Μπρούνο Φερνάντες. Ο Πορτογάλος έκανε το 2-2 από το σημείο του πέναλτι στο 61ο λεπτό και στη συνέχεια έβαλε μπροστά την ομάδα του με μακρινό σουτ 20 λεπτά αργότερα και ενώ οι βρέθηκαν να χάνουν με 2-1 από την ουραγό της βαθμολογίας!

«Μπορείς να είσαι σε μια σειρά αγώνων όπου κερδίζεις εννιά στη σειρά και όταν χάσεις ένα ξέρεις ότι θα δεχτείς

κριτική. Το να είμαστε στη Γιουνάιτεντ απαιτεί να κερδίζουμε κάθε παιχνίδι, αυτό είναι μέρος της δουλειάς μας. Αν υπάρχει κάποιος στα αποδυτήρια που δεν το έχει συνηθίσει, θα το συνηθίσει.

Το να είσαι παίκτης της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απαιτεί να είσαι έτοιμος να δεχτείς τόσο κριτική όσο και επαίνους. Λαμβάνουμε επαίνους όταν κάνουμε καλά πράγματα, οπότε δεν πρέπει να μας ενοχλεί η κριτική», τόνισε ο Φερνάντες.