Έβαλαν στοπ στους Λέικερς οι Νετς (photo)

Οι Μπρούκλιν Νετς νίκησαν 115-110 τους Λος Άντζελες Λέικερς εντός έδρας και πανηγύρισαν τη 14η εφετινής του νίκη. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Ντ' Άντζελο Ράσελ, ο οποίος σημείωσε double double με 22 πόντους και 13 ριμπάουντ, σε 34,04 λεπτά συμμετοχής. Ο Τζόε Χάρις τον ακολούθησε στο σκοράρισμα με 19 πόντους, ενώ στους 18 σταμάτησε ο Σπένσερ Ντινγουίντι.

Από την άλλη πλευρά, ο Λεμπρόν Τζέιμς πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση,
σημειώνοντας και αυτός double double με 36 πόντους και 13 ριμπάουντ, σε 41,12 λεπτά συμμετοχής. Εξαιρετικός και ο Κάιλι Κούζμα, ο οποίος με 22 πόντους και έντεκα ριμπάουντ, ήταν ο δεύτερος παίκτης των φιλοξενούμενων με double double. Ο Λόνζο Μπολ σημείωσε 23 πόντους για τους Λέικερς, οι οποίοι όμως είδαν τους υπόλοιπους παίκτες τους να κινούνται σε ρηχά νερά. Αυτή ήταν η 14η εφετινή νίκη των Νετς σε σύνολο 32 αναμετρήσεων. Οι “λιμνάνθρωποι” από την πλευρά τους γνώρισαν τη 13η εφετινή τους ήττα, σε σύνολο 31 αναμετρήσεων.

Οι πόντοι:

Νετς: Κούρουος 3, Χόλις Τζέφερσον 17, Άλεν 6, Χάρις 19, Ράσελ 22, Ντινγουίντι 18, Κάρολ 13, Ντάντλι 13, Ντέιβις 4

Λέικερς: Τζέιμς 36, Κούζμα 22, Τσάντλερ 5, Χαρτ 6, Μπολ 23, Κάλντγουελ Πόουπ 6, Στέφενσον 8, Ουάγκνερ 4