Εσθονία – Σουηδία 0-5: Εύκολα κι απλά επέστρεψε στις νίκες

Οι Σκανδιναβοί μπορεί να κατάφεραν να βάλουν από πολύ νωρίς τις βάσεις για τη νίκη, όμως ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Το σκορ άνοιξε στο 18’ ο Γκιόκερες, ενώ έξι λεπτά αργότερα και προτού η Εσθονία προλάβει να συνέλθει, ο Κουλουσέφσκι έγραψε το 0-2. Η Σουηδία είχε και τρίτο γκολ στο πρώτο μέρος, αφού στο 39’ ήταν η σειρά του Ίσακ να βρει δίχτυα για το 0-3.

Οι Σκανδιναβοί λοιπόν είχαν βάλει από τι πρώτο 45λεπτο τις βάσεις για τη νίκη, οπότε το δεύτερο μέρος ήταν μια καλή ευκαιρία για διαχείριση και δοκιμές. Ο Άντερσον μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής, όμως η ομάδα του δεν άφησε το πόδι από το… γκάζι.

Στο 75’ η Σουηδία σημείωσε ένα ακόμη τέρμα, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Κουάισον, ενώ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Κλάεσον διαμόρφωσε το τελικό 0-5.